Pivovar Mariannus

Sme restauracny minipivovar ktory vari pivo pre restauraciu spirit v presove na capajevovej ulici. Pivo sa vari tradicnym technologickym postupom so styroch zakladnych surovin (voda, slad,chmeľ, pivovarske kvasinky) pivo sa nefiltruje ani nepasterizuje. Portfolio tvori pivo Mariannus svetle 11 stupnove a tmave 14 stupnove pivo.
Pivovar vznikol s cielom podat zakaznikovi na stol zive a zdrave kvasinkove pivo.

Pardubický pivovar Pernštejn

Vaření piva má v Pardubicích staletou tradici a sahá až do počátku 14.století. V roce 1491 zakoupil Pardubice od pánů z Pardubic nejbohatší moravský velmož v zemi, Vilém z Pernštejna, který si je vyvolil za centrum velkého panství a začal na počátku 16.století rozvíjet v Pardubicích pivovarnictví. Právo vařit pivo se zpravidla pojilo k přesně vymezenému počtu měšťanských domů a bylo rozšířeno i v okolních vesnicích. V těchto letech byly v Pardubicích 4 pivovary-městský, obecní, zámecký a farní.

Heineken

Heineken je celosvetový fenomén. Predáva sa vo viac ako 170 krajinách sveta, v ktorých si každú minútu dňa jeho milovníci otvoria neuveriteľných 12 500 fliaš.
  • Heineken si dáva záležať na výbere vysoko kvalitných ingrediencií ako i na kvalite výroby piva po celom svete. Pivo s rovnomennou značkou sa varí z najčistejšej mäkkej vody, najušľachtilejšieho sladu v Európe, chmeľu bez žiadnych prísad a stabilizátorov. Nenapodobiteľnú čerstvú chuť a vôňu mu zabezpečujú výnimočné „A“ kvasinky. Tie vyšľachtil Dr. Elion, žiak Louisa Pasteura. Dodnes sa využívajú vo viac ako stovke pivovarov na celom svete a sú jedným zo základných tajomstiev strážených v amsterdamskom pivovare. Výroba je kontrolovaná a výrobné postupy sú prísne dodržiavané, aby bol Heineken varený v akejkoľvek krajine rovnaký.

TATRATEA - TATRANSKÝ ČAJ


Možno i Vy ste sa stali svedkom bláznivého prepadu zbojníkov v tatranských kolibách. V láskavej pohostinnosti Tatrancov, s tradičnou atmosférou hôr, ste pri ohni vychutnávali nezabudnuteľnú atmosféru. Švárni mládenci v goralských klobúkoch Vám ponúkli silný nápoj, na ktorý ste dodnes nezabudli.

To bolo prvý krát čo ste ochutnali TATRATEA - TATRANSKÝ ČAJ...

Pivovar GOLIÁŠ

Účasť na zemplinfeste nám potvrdil aj pivovar GOLIÁŠ. Čapovať budú tri druhy kvasinkového, nefiltrovaného a nepasterizovaného piva:

GOLIÁŠ 11° svetlý výčapný ležiak
GOLIÁŠ JANTÁR 13° polotmavý špeciál - NOVINKA!
GOLIÁŠ 14° tmavý špeciál - NOVINKA!

V ponuke budú aj druhy pív dozrievané priamo vo fľaši (všetko v PET
fľašiach 1L):

GOLIÁŠ 12° svetlý ležiak
GOLIÁŠ 13° polotmavý špeciál
GOLIÁŠ 14° tmavý ležiak
GOLIÁŠ 13° medový špeciál 

Ďalšie články...